Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram günlük rutinimizi, hayatımızın en özel anlarını paylaştığımız en popüler sosyal medya platformlarının başında yer almaktadır. Instagram her geçen yıl kendini geliştirerek, yeni özelliklerle daha kullanışlı ve eğlenceli bir platforma dönüşmeyi hedeflemektedir. Gönderi olarak sadece video ve fotoğraf paylaşımı yapmaktan öteye giden Instagramın bizlere sunduğu en yeni özelliğin adı “Reels”. Reels nasıl kullanılır? Instagram Reels özelliği nedir?

Reels Nedir ve Nasıl Oluşturulur?

Reels, Instagramın bizlere sunduğu kısa süreli video özelliğidir. Videolar en fazla 15 saniye olabilmektedir. Reels videoları story ya da gönderi şeklinde paylaşılabilir. Videoları düzenleme, ses ve efekt ekleme gibi özellikleri bulunan bu özellik, kullanıcıları yaratıcı içerik üretmeye yönlendirmektedir. Herkese açık olan hesaplar reels içeriği paylaştığında bu içerik keşfet sekmesindeki reels kategorisine düşmektedir. Böylelikle bu hesaplar daha geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

Başka bir uygulamanın özelliğinden esinlenerek yapılan Reels, milyonlarca kullanıcı tarafından her gün kullanılmaktadır. Bu da Instagram’ın bu konuda da başarılı olduğunun en büyük kanıtıdır. Instagram IGTV özelliğinden sonra getirilen Reels, IGTV’yi gölgede bırakmıştır.

Instagram Reels pek çok bileşeni içeren bir özellik. Oluşturacağınız videonun sesini, hızını, efektlerini ve hizalamasını tek tek istediğiniz gibi düzenleme şansını sizlere tanıyor. Bu özellikler onu oldukça kullanışlı bir hale getirdiği için birçok kullanıcı artık Reels özelliğini kullanmaya başladı. Peki Instagram Reels nasıl kullanılır bakalım:

Reels sekmesi Instagram’ın kamera kısmında bulunmaktadır. Bu kısımda hikaye, canlı ve reels özellikleri vardır. Reels kısmında reels videosu oluştururken kullanmanız için pek çok araç bulunmaktadır. Bunlar:

  • Hız: Videonuzun veya videoya eklediğiniz sesin belirli bir kısmını hızlandırıp yavaşlatabiliyorsunuz.
  • Ses: Bu özellik Instagram müzik kütühanesinden istediğiniz herhangi bir şarkıyı videonuza eklemenizi sağlamaktadır. Ayrıca kullanıcılar kendi kütüphanelerinden istekleri müzikleri de videolara kolaylıkla ekleyebilmektedir.
  • AR Efektleri: Instagram galerisinde içerik üreticilerinin hazırladığı Artırılmış Gerçeklik efektleri bulunmaktadır.
  • Zamanlayıcı ve geri sayım: Bu özellik sayesinde kullanıcılar tek başlarına video oluşturulabiliyor.
  • Hizalama: İki veya daha fazla video birleştirilirken aralarda geçişlerin daha kusursuz olmasını sağlayan özelliktir.

 

Anında Teslimat

Siparişlerinizi anında işleme alıp hemen teslim ediyoruz.

%100 Güvenli Ödemelerinizin alt yapısı

Ödeme hizmetlerimiz, Kredi kartı, banka kartı, mobil ödeme ile çok güvenli.

Türk Beğeni Takip Sistemi

Siparişlerinizi anında görüntüleyebilirsiniz.

Sipariş Takip